Tygodnik Działdowski

Piątek, 13 grudnia 2019

Aktualne i archiwalne numery naszego "Tygodnika" można kupić na portalu ePrasa.pl
fot. Janusz Bielecki
fot. Janusz Bielecki

W kwietniu ruszy budowa hali w Lidzbarku

05.03.2009 08:22:00

Bez wątpienia hala sportowo-widowiskowa w Lidzbarku będzie najlepszym tego typu obiektem w powiecie. Koszt jej budowy to 9,1 mln zł. Obecnie trwa przygotowanie terenu budowy, prace rozpoczną się w kwietniu.

W czwartek, 5 marca w Lidzbarku odbyło się spotkanie z wykonawcą sztandarowej inwestycji burmistrza obecnej kadencji – hali sportowo-widowiskowej przy lidzbarskim gimnazjum. Przy budowie hali zastosowanych będzie wiele nowoczesnych konstrukcji, które w budownictwie są nowością. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów obiekt będzie posiadała wewnątrz także doskonałą akustykę. – Będzie to hala, której nie będziemy się wstydzili ponieważ takiej budowli w powiecie nie ma – powiedział nam burmistrz Jan Rogowski.

Więcej w 10 numerze "Tygodnika" z 10 marca 2009r

autor: Janusz Bielecki

Komentarze Internautów (2)dodaj komentarz

 • Sceptyk, 2009-03-06 17:31:00
  Te 9 milionów mnie boli...
  Będziemy mieli hale z nowoczesnymi technologiami to tak dla równowagi mamy drogi jak ze średniowiecza. Przyjdę z zabłoconej ulicy do nowej hali to mnie wygonią...
 • Ela, 2009-04-12 04:48:44
  dodatek do poprzedniego komentarza
  wejdziesz jak się zmieścisz , sala na 200 z groszami miejsc, a mieszkańców samego Lidzbarka 9tys. Fajnie by było wybudowac coś z czego wszyscy mogliby kozystać, np. kryty basen. Przed bydową sali dobrze byłoby tez zachęcić młodzież do uprawiania sportu - w Lidzbarku kluby i mozliwości uprawiania sportu nie istnieją, chyba że chce się pakować. Ta inwestycja przypomina inne pomysły burmistrza, wykonywane od końca - vide kanalizacja pod górkę, fontanny zamiast dróg , obwodnica prawie przez środek miasta etc. 9 mil. nie bolało by pewnie gdyby zainwestowane zostały z głową i nie naszym kosztem, bo przecież podatnicy będą spłacać zaciągnięte kredyty i to uda się czy się nie uda.

Ostatnie FotoreportażeRSS

 • Działdowianie przeciwko zmianom w sądownictwie

  W niedzielnej pikiecie wzięło udział około 100 osób Zobacz galerie...

 • Skłodowskiej, Chopina i Grunwaldzka w remoncie

  fot. Anna Wółkowska Zobacz galerie...

 • Lato w przedszkolu - włoskie wakacje we Wlewsku

  fot. Przedszkole SPSK we Wlewsku Zobacz galerie...