Tygodnik Działdowski

Poniedziałek, 21 października 2019

Aktualne i archiwalne numery naszego "Tygodnika" można kupić na portalu ePrasa.pl
fot. archiwum
fot. archiwum

Żaden lek nie zastąpi ruchu

05.02.2014 18:51:00

Z Joanną Berestowską, instruktorką sportową i organizatorką imprez charytatywnych rozmawiamy m.in. o aktywności fizycznej mieszkańców Działdowa i ćwiczeniach na taśmach TRX.

*Skąd wzięło się twoje zainteresowanie akurat takimi formami aktywności fizycznej? Uprawiałaś już wcześniej zumbę i fitness, czy po prostu po ukończeniu liceum postanowiłaś znaleźć sposób na życie i zrobiłaś kursy instruktorskie?

- Sport towarzyszył mi już od najmłodszych lat. Przez 9 lat grałam w koszykówkę. Jednak inne sporty nie były mi obce. Moi rodzice od ponad dziesięciu lat prowadzą siłownię, więc już jako nastolatka starałam się pomagać choćby w recepcji. Przyglądałam się również jak powinno wyglądać podejście instruktora do klienta. W drugiej klasie liceum coraz bardziej zaczęłam interesować się fitnessem, jeździłam na zajęcia do innych klubów, aż w końcu podjęłam decyzję, że po zdaniu matury odbędę kurs instruktorski. W między czasie miała miejsce budowa Siłowni u Jacka w nowej lokalizacji, przy ulicy Orłowskiego 23. Wraz z rodzicami podjęliśmy decyzję, że oprócz prowadzenia zajęć na siłowni, będą odbywać się również zajęcia fitness. Ponad dwa lata temu, w październiku miało miejsce otwarcie naszego klubu, w którym działamy do dziś i nie przestajemy się rozwijać. Jako pierwsi w okolicy rozpoczęliśmy prowadzenie zajęć pn. Zumba®Fitness. Otrzymałam nawet propozycję prowadzenia zajęć zumby w Mławie i Ciechanowie, ponieważ żaden z tamtejszych instruktorów nie posiadał takich uprawnień. Mogę odważnie powiedzieć, że zumba została rozpropagowana w naszych rejonach właśnie przez nasz klub. Teraz ruszamy z nowymi zajęciami TRX, których również nie można znaleźć w okolicy.

Cały wywiad w aktualnym numerze "Tygodnika" z 4 lutego 2014 r.

autor: Patryk Piekarski

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Działdowianie przeciwko zmianom w sądownictwie

    W niedzielnej pikiecie wzięło udział około 100 osób Zobacz galerie...

  • Skłodowskiej, Chopina i Grunwaldzka w remoncie

    fot. Anna Wółkowska Zobacz galerie...

  • Lato w przedszkolu - włoskie wakacje we Wlewsku

    fot. Przedszkole SPSK we Wlewsku Zobacz galerie...