Tygodnik Działdowski

Czwartek, 18 lipca 2019

Aktualne i archiwalne numery naszego "Tygodnika" można kupić na portalu ePrasa.pl
fot. Anna Wółkowska
fot. Anna Wółkowska

O pomroczności, hańbie i wyimaginowanych podejrzeniach

04.05.2009 19:25:27

- Zhańbił pan nasze miasto jako pospolity złodziej, hańbi je pan jako były pracownik najbardziej zbrodniczej instytucji PRL-u, jaką była SB. Hańbi pan je teraz jako osoba nadużywająca alkoholu. Proszę więc pana, aby w tej trzymającej pana pomroczności nie narażał pan powagi sesji i nie wygłaszał wyimaginowanych podejrzeń oraz przestał oczerniać osoby, które swoim życiem osobistym, zawodowym i społecznym zachowały dobre imię – mówiła na sesji przewodnicząca Rady Miejskiej Działdowa Teresa Bartkowska

Podczas ostatniej sesji radny Bogdan Kaszubski poprosił burmistrza o uzupełnienie informacji dotyczących beneficjentów realizowanego przez Działdowską Agencję Rozwoju projektu. Chciał dowiedzieć się, czy prawdą jest, że byli wśród nich członkowie rodziny przewodniczącej Rady Miasta Teresy Bartkowskiej, a konkretnie jej synowa lub syn, który był wtedy członkiem Rady Nadzorczej DAR-u i czy otrzymali bezzwrotne dofinansowanie, które mogło wynosić nawet ponad 100 tys. zł. Przewodnicząca postanowiła sama odpowiedzieć. Nie powstrzymała się też od dosyć odważnej krytyki osoby radnego. Powiedziała, żeby w trzymającej go pomroczności nie narażał powagi sesji i nie wygłaszał wyimaginowanych podejrzeń. Wcześniej stwierdziła, że hańbi miasto, nadużywając alkoholu. Radny bezpośrednio po sesji poddał się badaniu alkomatem – był trzeźwy. Nie wyklucza teraz podjęcia działań związanych z wypowiedzią przewodniczącej. W punkcie interpelacje i zapytania radny Bogdan Kaszubski poprosił burmistrza o uzupełnienie informacji dotyczących realizowanego przez Działdowską Agencję Rozwoju projektu rozwoju przedsiębiorstw powiatu działdowskiego. Obejmował on doradztwo, szkolenia i bezpośrednie wsparcie finansowe. - Z 26 osób, które otrzymały wielotysięczne bezzwrotne dotacje finansowe zaledwie 19 zostało upublicznionych. 7 jest przedmiotem spekulacji. Dlatego pytam, czy prawdą jest, że beneficjentami są członkowie rodziny przewodniczącej Rady Miasta Teresy Bartkowskiej. Nadmieniam, że w okresie realizacji projektu członkiem Rady Nadzorczej DAR-u był syn pani Bartkowskiej. To właśnie on lub jego żona mieli otrzymać takie wsparcie finansowe.

Więcej w 18 numerze "Tygodnika" z 5 maja 2009r

autor: Anna Wółkowska

Komentarze Internautów (22)dodaj komentarz

 • felicjan, 2009-05-04 22:20:26
  nieładnie
  widać, że pani przewodnicząca nie umie już utrzyamć nerwów na wodzy. No cóż ostatnimi czasy o niej głośno. Jeśli okazałoby się to wszystko prawdą to nikt chyba nie chciałby być wtedy w jej skórze.
 • Czytelnik, 2009-05-05 07:29:29
  Gazeta
  To jest gazeta którą warto poczytać, bo opisuje rzetelnie rzeczywistość w naszym mieście. Tak trzymajcie.
 • obserwator, 2009-05-06 15:51:02
  gazeta
  dlaczego "więcej inforamacji nie można przeczytac na stronie in ternetowej? piszecie więcej w 18 numerze tygodnika z 5 maja 2009 to dla kogo to więcej?nie rozumiemy
 • Teresa Bartkowska-Furtak, 2009-05-06 15:54:34
  Nie można szargać ......
  Nieprawdą jest, że mój syn lub synowa otrzymali jakąkolwiek dotację na swoją działalność gospodarczą. Gdy mój syn był członkiem Rady Nadzorczej DAR-u , pracę t ą wykonywano społecznie , bez wynagrodzenia. Jestem dumna z tego, że mój syn jako jeden z niewielu mieszkańców Działdowa posiada uprawnienie do pełnienia tej funkcji. Proszę być spokojnym o moje nerwy, są w doskonałym stanie, natomiast nie pozwolę by ktokolwiek szargał moje imię. Pozdrawiam.
 • chłopak, 2009-05-06 16:31:31
  to tylko część artykułu
  żeby przeczytać cały artykuł trzeba kupić gazetę albo ściągnąć elektroniczną wersję z tej strony internetowej
 • aaa, 2009-05-06 19:26:25
  ...
  Pisze Pani o szarganiu dobrego imienia a jakim prawem bez posiadania dowodów mówi Pani publicznie na temat czyjegoś alkoholizmu??
 • jerzy, 2009-05-06 20:23:40
  tygodnik a gazeta
  Kupiłem dzisiaj gazetę dz-wską - jedną z ostatnich w sklepie i tygodnik, żeby całość przeczytać i co sie okazuje? że w gazecie w ogóle nie napisali o tym co powiedział klaszubski. dlaczego? jeśli przewodnicząca i jej syn są bez winy, to - obronią się sami i gazeta nie musi tego przemilczać O co tu chodzi, dlaczego to sie nazywa gazeta działdowska, a nie gazeta władzy na przykład?
 • izka, 2009-05-06 20:50:12
  brawo tygodnik
  brawo AWU - bobry, rzetelny artykuł...
 • Teresa Bartkowska-Furtak, 2009-05-07 18:46:52
  Szanowny(a) aaa
  Nie mówiłam o alkoholiżmie, a o nadużywaniu alkoholu. Pan B.K. sam ten fakt potwierdził, mówiąc w wywiadzie dla Radia Olsztyn, że nie pamięta zdarzenia z kradzieżą alkoholu w Tesco, gdyż był po imprezie rodzinnej. Normalnie jak człowiek przedawkuje to cierpi i na alkohol patrzeć nie może (przynajmniej przez jakiś czas). Nadużywający zazwyczaj leczy się alkoholem. Jeden kupuje , a drugi kradnie go w Tesco. Pozdrawiam
 • Franek obserwator, 2009-05-07 19:20:50
  Rada Miasta Działdowo
  Bywam gosciem na sesjach i jak zaobserwowałem Rada Miasta ma przysłowiowego Jasia, co to ciągle się zgłasza, ciągle pyta, chodzi po "klasie", przychodzi kiedy chce i kiedy chce wychodzi. Fajnie sie to ogląda ale wyglada to niepoważnie jak na polityka samorządowego.
 • Janusz G, 2009-05-07 19:31:46
  Artykuł a rzetelnosc pracy dziennikarza.
  Artykuł dobry ale brak mi sprawdzenia faktów podanych przez obie strony u żródła czyli w Agencji DAR . Powinien to zrobic dziennikarz a Agencja ma obowiazek udzielenia odpowiedzi zgodnie z Prawem prasowym. Wymaga tego rzetelnosć dziennikarza i jako czytelnik oczekuję dalszego ciągu jego treści po sprawdzeniu faktów przez redakcję TD. Dotyczy to wszystkich faktów podanych przez obie strony ale jeżeli którąś ze stron skłamała powinno to byc wyraźnie powiedzianie. Czytelnicy chcą czytać rzetelne artykuły i wiedzieć jacy ludzie ich reprezentują.
 • zorientowany, 2009-05-08 09:48:00
  DAR?
  Coś mi sie wydaje, że Tygodnik ma małe szanse na otrzymanie tej informacji u źródeł. Już raz czytałem artykuł, kiedy chcieli takie informacje uzyskać odnośnie planów zagospodarowania zamku chyba rok albo 2 lata temu i DAR zasłaniał się tajemnicą handlową bodajże i prawo prasowe ich nie interesowało. Pytanie co zobi pan burmistrz, bo podobno na tej nieujawnionej liście tych którzy dostali te pieniądze są jeszcze inne osoby związane wtedy z Dar. Skądinąd życzę powodzenia i przyłączam się do tej sugestii, bo na burmistrza raczej nie ma co liczyć i sprawę szybko zatuszują
 • aaa jak adam, 2009-05-08 17:40:42
  ...
  Piszę Pani o nadużywaniu alkoholu ... w porządku Pan Kaszubski w wywiadzie powiedział o tym , że był po imprezie rodzinnej i tym samym domyślnie - po alkoholu. Nie powiedział jednak , że nadużywa alkoholu chronicznie - co niewątpliwie Pani sugeruje ... Nie powiedział także , że kaca leczy alkoholem ... To wyłącznie Pani wymysły ... No chyba , że nie przesłuchałem uważnie wywiadu ... bądź też słuchałem nie tego , co trzeba... Dla wyjaśnienia - chodzi mi o wywiad dla Radia O?lsztyn, a także dla Polsatu . Jeśli zna Pani inny wywiad - to proszę zacytować słowa Pana Kaszubskiego , w których mówi , iż nadużywa alkoholu , a także leczy nim kaca .Jedynym aspektem nagannym moralnie jest kradzież . Reszta to demagogia i usiłowanie rozliczania kogoś za powiedzmy - nadużywanie alkoholu, przy równoczesnym braku realnych dowodów... To zniesławienie. Najbardziej irytującą rzeczą jest fakt wymagań nie szafowania dobrym imieniem własnej rodziny , przy jednoczesnym osądzaniu innych.
 • Artur B, 2009-05-10 16:55:17
  "naduzywanie" czyli słabosc p. BK
  do aaa jak adam. Mam inne zdanie na ten temat niz Pan. Otóz byłem uczestnikiem wyjazdu do Rynu. Wsród uczestników tego wyjazdu było wielu radnych (w tym BK), którzy tak jak i ja byli świadkami jak radny Bogdan K. wymiotował w autokarze z powodu wypicia nadmiernej ilości alkoholu. Znam też inne fakty i okolicznosći zwiazane z p. Radnym BK i jego "słabościa" - było przy tym wielu świadków którzy to mogą potwierdzić. Dlatego zadaję Panu pytanie czy nieumiarkowanie w piciu nie jest "nadużywaniem? potwierdzić.
 • jerzyk, 2009-05-10 20:07:03
  DWA OBLICZA PRZEWODNICZACEJ
  Ma Pani o sobie duże mniemanie. Chwilami jest pani bezkrytyczna.Pani wypowiedzi na sesjach odsłoniły prawdziwe oblicze.A jak za dyr.S.Willenberga nie brała pani urlopu w pracy pełniąc obowiązki przewodniczacej i brała Pani podwójne pieniądze to było w porządku.Podwyższanie sobie diety w dobie kryzysu to jest też w porządku?Gdzie wstyd i uczciwość, bo widoczna jest tylko pazerność.
 • Zbigniew Z, 2009-05-11 06:20:23
  Temat DAR do "zorientowanego'" i Redakcji
  Ja jednak wierze w prawo prasowe. Mozna było odmówic informacji handlowych ale dotacje z pieniedzy publicznych nie są objete tajemnicą i DAR musi te wiadomosci udostepnic na pytanie Redakcji, zarówno wszystkie nazwiska jak i wysokość dotacji. Dlatego oczekuje od Redakcji i dziennikarza który napisał artykuł rzetelnego wyjasnienia sprawy i wykazania kto kłamie a kto mówi prawdę. Podobnie oczekuje informacji o wysokosci honorariów w Radzie Nadzorczej DARu - zarówno z przed 4lat jak i obedcnie.
 • adam, 2009-05-11 16:39:31
  .
  Nie interesuje mnie , czy Pan Kaszubski naduzywa alkoholu czy nie to jego prywatna sprawa - na rady przychodzi trzeźwy , co wykazało badanie alkomatem- i tylko tyle mnie interesuje... Panią Bartkowską również nie powinno - niech się zajmie praniem własnych brudów . Albo może my pogadajmy na forum o jej złych nawykach... przyjemnie jej będzie? nie będzie miała nic przeciwko ???Co to w ogole za temat na sesji rady miejskiej?? nic dziwnego , że to miasto jest w tak żałośnie opłakanym stanie. Ludzie musimy się zastanowić kogo nastepnym razem wybrać , bo to co się dzieje teraz jest żenadą!!!!! aha no i rowniez mam nadzieję , że wyjdą wszytskie śliskie sprawki tych co przy korycie... a słyszeliście , że darem się interesowała CBA???? Może jeszcze trzeba byłoby się zainteresiować starym budynkiem daru na jagiełły , który został opchnięty za bezcen bez przetargu??? a może trzeba po prostu kogoś tym zainteresować???
 • Sławomir Cz., 2009-05-22 15:52:56
  Do adama ale nie tylko - równiez w kwestii wyborów
  Czy naprawde3 nie interesuke Pana jak Radny BK w trakcie wujazdu służbowego nadużywa alkoholu? To nie jest w tym przypadku jego sprawa osobista ale nas wszystkich, ponadto nadu zywanie alkoholu nawet prywatnie nie nobilituje do pełnienia funkcji Radnego zwłaszcza że mieszkańcy widzieli Radnego BK gdy słaniał się na ulicy z naduzycia. Są na to świadkowie.. i rzeczywiscie zgadzam sie z Panem ze powinnismy zastanowic sie nad tym kogo wybieramy bo nie powinni nas reprezentowac złodzieje i naduzywajacy. Czyba sie Pan ze mną zgodzi (jezeli Pan sam nie jest BK)
 • jerzyk, 2009-05-29 16:52:57
  Ciekawostka
  Często zagubiony jest drugi człon nazwiska przewodniczacej Bartkowskiej zwłaszcza ,gdy o niej żle piszą.Czyżby mąż się wstydzil biedny a ma czego.
 • Sąsiad Pana Radnego BK, 2009-05-30 19:31:57
  Raz jeszcze do aaa.. jak Adam
  Pan Radny BK znany jest nam sąsiadom, równiez z tego ze naduzywa nie tylko alkoholu ale również siły fizycznej wobec bliskich. Znany jest nam fakt ze gdy w obronie bitej żony stanął syn to został tak pobity ze lezął w szpitalu na OIOMie. Fakty te znane sa nie tylko nam sąsiadom ale napewno znajdują potwierdzenie w dokumentach szpitala i policji
 • Norbert K., 2009-09-22 14:13:50
  do Felicjana
  Bardzo ładnie. Nareszcie powiedział ktos prawdę w oczy temu pijakowi i złodziejowi. Wszystko co powiedziała P-ca o BK -jest prawdą. O tym wiedza wszyscy mieszkancy Działdowa.A o tym ze jest złodziejem wie cała Polska po audycji w TV Polsat.
 • Ufo, 2010-01-07 10:10:57
  Kombinatorstwo, oszustwo, złodziejstwo.
  To jest właśnie staranie się o funkcję radnego, burmistrza, starosty itp. , by coś wykombinować, ukraść i oszukać. 90 procent to właśnie oni. Wymienieni oskarżają sami siebie. Nie macie wstydu i honoru. A wy czytelnicy zwróćcie uwagę jacy ludzie pracują na poważniejszych stanowiskach w Działdowie. Przeważnie są to znajomi i rodzina wymienionych.