Tygodnik Działdowski

Sobota, 07 grudnia 2019

Aktualne i archiwalne numery naszego "Tygodnika" można kupić na portalu ePrasa.pl

Gmina Działdowo

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

Chciał wyłudzić odszkodowanie

11.05.2017 09:52:14

Kierowca samochodu osobowego zgłosił na policję, iż żwir, który wyleciał z jadącego przed nim samochodu ciężarowego, zbił mu szybę. W toku postępowania funkcjonariusze ustalili, że do takiej sytuacji nie doszło. Zgłaszającemu postawiono zarzut oszustwa, za co grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
We wtorek, 2 maja około godz. 8 oficer dyżurny działdowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na trasie Wysoka - Prioma doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Na miejsce skierowano patrol działdowskiej drogówki. Policjanci zastali dwa auta oraz kierujących nimi mężczyzn. Jednym z uczestników zdarzenia był kierujący samochodem osobowym marki Renault, w którym to pojeździe stwierdzono pękniętą przednią szybę. Mężczyzna twierdził, że w czasie gdy jechał za pojazdem ciężarowym marki Iveco, z ciężarówki wypadł kamień i uderzył w szybę jego samochodu, w wyniku czego szyba pękła.
Policjanci dokonali oględzin obu pojazdów. Pojazd ciężarowy posiadał załadowany żwir, jednak rodzaj i ilość załadunku oraz sposób jego usytuowania wzbudziły podejrzenie policjantów, co do możliwości spowodowania uszkodzeń w drugim aucie. Ustalając okoliczności powstałej szkody funkcjonariusze potwierdzili, że nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego z udziałem ciężarówki. Co więcej, policjanci ujawnili, że 26-letni kierowca renaulta chciał wyłudzić odszkodowanie, w związku z czym całe zdarzenie wymyślił, pomawiając o spowodowanie szkody kierującego ciężarowym Iveco. Zdarzenie zgłosił na policję, licząc na jego formalne potwierdzenie.
Policjanci ustalili również, że szyba pękła w uszkodzonym aucie blisko dwa miesiące wcześniej, co potwierdził będący na miejscu rzekomej kolizji pasażer renaulta.
Zgłaszający kolizję mieszkaniec gminy Płośnica usłyszał zarzut oszustwa, do którego się przyznał. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

autor: KPP Działdowo

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Działdowianie przeciwko zmianom w sądownictwie

    W niedzielnej pikiecie wzięło udział około 100 osób Zobacz galerie...

  • Skłodowskiej, Chopina i Grunwaldzka w remoncie

    fot. Anna Wółkowska Zobacz galerie...

  • Lato w przedszkolu - włoskie wakacje we Wlewsku

    fot. Przedszkole SPSK we Wlewsku Zobacz galerie...