Tygodnik Działdowski

Sobota, 07 grudnia 2019

Aktualne i archiwalne numery naszego "Tygodnika" można kupić na portalu ePrasa.pl

Gmina Działdowo

A A A poleć znajomemu drukuj stronę


W walce z fermami drobiu nie składają broni

23.05.2017 09:42:56

W czwartek, 18 maja Rada Gminy Działdowo przyjęła uchwałę w sprawie utworzenia zespołu przyrodniczo-krajobrazowego doliny rzeki Szkotówki. Podobną uchwałę w najbliższym czasie ma przyjąć też Rada Gminy Kozłowo. A wszystko po to, żeby zatrzymać na naszym terenie budowę ferm.
- Nie jesteśmy pewni, czy uda nam się te inwestycje zatrzymać, ale robimy wszystko, co możemy, by tak się stało – mówi przewodniczący Rady Gminy Działdowo Mirosław Zieliński. Zespół przyrodniczo-krajobrazowy doliny rzeki Szkotówki liczył będzie 985 hektarów, w tym 620 na terenie gminy Kozłowo i 365 na terenie gminy Działdowo. – Na tym terenie zabrania się m.in. uszkadzania bądź przekształcania obszaru i wykonywania prac ziemnych zniekształcających rzeźbę terenu, jak i działań zmierzających do przekształcania zbiorników wodnym – informuje przewodniczący RG Działdowo.
Wcześniej, bo 10 czerwca Mirosław Zieliński zorganizował spotkanie z przewodniczącymi rad powiatów działdowskiego i nidzickiego oraz przedstawicielami gminy Olsztynek. Uczestniczył w nim też wójt gminy Działdowo Paweł Cieśliński. Nikt nie miał wątpliwości co do tego, że temat jest trudny dla mieszkańców gmin, a skutecznie zatrzymać takie inwestycje może odpowiedni plan zagospodarowania przestrzennego. – Chciałem, żebyśmy wspólnie porozmawiali o pewnych sprawach, dotyczących poszczególnych gmin. Chodziło przede wszystkim o to, żebyśmy w tej walce zwarli szyki i mogli sobie nawzajem pomóc – tłumaczy Mirosław Zieliński.
Więcej w dzisiejszym wydaniu TD. 

autor: Awu

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Działdowianie przeciwko zmianom w sądownictwie

    W niedzielnej pikiecie wzięło udział około 100 osób Zobacz galerie...

  • Skłodowskiej, Chopina i Grunwaldzka w remoncie

    fot. Anna Wółkowska Zobacz galerie...

  • Lato w przedszkolu - włoskie wakacje we Wlewsku

    fot. Przedszkole SPSK we Wlewsku Zobacz galerie...