Tygodnik Działdowski

Sobota, 07 grudnia 2019

Aktualne i archiwalne numery naszego "Tygodnika" można kupić na portalu ePrasa.pl

Gmina Działdowo

A A A poleć znajomemu drukuj stronę


Po pijaku, z sądowym zakazem kierowania

18.07.2017 17:10:07

Okres wakacyjny i związane z nim wyjazdy urlopowe, a także liczne imprezy plenerowe, sprawiają, że policjanci pełniący służbę na drogach regionu każdego dnia mają dużo pracy. Odpowiedzialni są za to m.in. nieodpowiedzialni kierowcy, którzy za kierownice swoich aut wsiadają zmęczeni lub co gorsze nietrzeźwi.
Do zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego doszło w piątkowy wieczór, 14 lipca, na terenie gminy Działdowo. Kierujący samochodem daewoo matiz mieszkaniec gminy Płośnica podczas wyprzedzania volkswagena passata uderzył w bok pojazdu, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Poszkodowany o zdarzeniu powiadomił policję i sam ruszył za podejrzanym autem. Pościg nie trwał długo. Kierujący matizem wjechał na posesję na terenie gminy Płośnica, gdzie szybko został zatrzymany przez policyjny patrol. Po chwili było wiadomo, dlaczego uciekał. Przeprowadzone badanie u 52-letniego kierowcy wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie. Do tego po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna posiada prawomocny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Jak informują policjanci, za kierowanie w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 10. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji i wysokiej kary finansowej.
Do drugiego ujawnienia kierującego pod wpływem alkoholu doszło w sobotę, 15 lipca w Działdowie. Tym razem był to użytkownik motoroweru. Podczas kontroli okazało się, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz 36-latek odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

autor: PP

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Działdowianie przeciwko zmianom w sądownictwie

    W niedzielnej pikiecie wzięło udział około 100 osób Zobacz galerie...

  • Skłodowskiej, Chopina i Grunwaldzka w remoncie

    fot. Anna Wółkowska Zobacz galerie...

  • Lato w przedszkolu - włoskie wakacje we Wlewsku

    fot. Przedszkole SPSK we Wlewsku Zobacz galerie...