Tygodnik Działdowski

Sobota, 20 lipca 2019

Aktualne i archiwalne numery naszego "Tygodnika" można kupić na portalu ePrasa.pl

IV Diecezjalne Dni Młodzieży

26.07.2017 11:15:09

Ponad 400 osób wzięło udział w IV Diecezjalnych Dniach Młodzieży „Hartowiec 2017”. W wydarzeniu uczestniczyły osoby z całej Polski. Młodzi spędzali czas na modlitwie, słuchając konferencji i bawiąc się.
Od 20 do 23 lipca w Hartowcu odbywały się IV Diecezjalne Dni Młodzieży  „Hartowiec 2017”, zorganizowane przez parafię pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hartowcu oraz Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży „Kotwica”. Przez cztery dni 400 uczestników spotkania spędzało czas na modlitwie, zabawie i konferencjach. 
Tematem wiodącym tegorocznej edycji Diecezjalnych Dni Młodzieży była Eucharystia. Cały program skonstruowany był w oparciu o tajemnice Triduum Paschalnego. - W czwartek przeżywaliśmy obrzęd mandatum - umycia nóg, który miał nakierunkować na misję Chrystusa służącego ludziom. W piątek, wpatrzeni w Krzyż Chrystusa, uwielbialiśmy naszego Pana i Zbawiciela, pragnąc, by On leczył wszystkie nasze rany i czynił nas zdolnymi do miłości, która w dzisiejszym świecie tak bardzo się zdewaluowała i potrzebuje odnowy. W sobotę wyruszyliśmy w drogę paschalną na pamiątkę wyjścia, które przeżywał Izrael, wychodząc z niewoli egipskiej do Ziemi Obiecanej. W niedzielę celebrowaliśmy po raz kolejny Eucharystię jako świadkowie zmartwychwstania Chrystusa, by z tym przekonaniem  wrócić do własnych domów, szkół, do własnych środowisk i nieść nadzieję współczesnemu człowiekowi – relacjonuje ks. Artur Szymczyk.
Więcej w aktualnym wydaniu TD. 

autor: SK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Działdowianie przeciwko zmianom w sądownictwie

    W niedzielnej pikiecie wzięło udział około 100 osób Zobacz galerie...

  • Skłodowskiej, Chopina i Grunwaldzka w remoncie

    fot. Anna Wółkowska Zobacz galerie...

  • Lato w przedszkolu - włoskie wakacje we Wlewsku

    fot. Przedszkole SPSK we Wlewsku Zobacz galerie...