Tygodnik Działdowski

Piątek, 13 grudnia 2019

Aktualne i archiwalne numery naszego "Tygodnika" można kupić na portalu ePrasa.pl

Gmina Działdowo

A A A poleć znajomemu drukuj stronę


Tragedia w Księżym Dworze (akt.)

28.07.2017 11:10:10

Dwóch młodych mieszkańców gminy Działdowo znaleziono dziś rano na boisku wiejskim w Księżym Dworze. Obaj byli nieprzytomni. Przeprowadzona reanimacja niestety nie przyniosła skutku.
Dziś rano, około godziny 6.30, działdowscy policjanci oraz służby medyczne otrzymali informację, że na boisku wiejskim w  Księżym Dworze leży dwóch młodych mężczyzn, którzy nie żyją lub są nieprzytomni. Jako pierwsi na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci, którzy od razu zaczęli reanimacje. - Po przybyciu na miejsce zespołu wyjazdowego ratownictwa medycznego lekarz stwierdził zgon jednego z mężczyzn. Drugi, 29-letni mężczyzna znajdował się w stanie ciężkiego zagrożenia życia. Został przewieziony w trakcie reanimacji do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Tu, pomimo dalszych prób ratowania życia, po 9 minutach od przywiezienia pacjenta, lekarz stwierdził jego zgon - mówi Sławomir Brzozowski, rzecznik działdowskiego szpitala. 
Mężczyźni mieli 23 i 29 lat. Na tę chwilę nie wiadomo, co mogło być przyczyną ich śmierci. Aby to wyjaśnić  potrzebne będą sekcje zwłok, które zaplanowano na wtorek oraz badania toksykologiczne. Sprawa jest cały czas badana przez policjantów, pod nadzorem prokuratora. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż mężczyźni mogli spożywać alkohol. 
Z niepotwierdzonych jeszcze informacji wiemy, że kilka godzin po zdarzeniu policja zatrzymała dwie osoby, które miały przebywać na boisku wraz z mężczyznami, jednak w czasie przyjazdu służb ratunkowych już ich nie było. Są przesłuchiwani. 

autor: PP

Komentarze Internautów (2)dodaj komentarz

 • Mieszkaniec., 2017-07-28 12:09:00
  zdarzenie.
  Kondolencje dla Rodzin..Proszę napisać jakim czasie karetka pogotowia przyjechała do Księżego Dworu a jest tylko 5km.
 • Mieszkaniec 2, 2017-07-28 15:10:08
  Karetka
  O karetce mogl napisac Tylko Bronislaw Mazurkiewicz :)

Ostatnie FotoreportażeRSS

 • Działdowianie przeciwko zmianom w sądownictwie

  W niedzielnej pikiecie wzięło udział około 100 osób Zobacz galerie...

 • Skłodowskiej, Chopina i Grunwaldzka w remoncie

  fot. Anna Wółkowska Zobacz galerie...

 • Lato w przedszkolu - włoskie wakacje we Wlewsku

  fot. Przedszkole SPSK we Wlewsku Zobacz galerie...