Tygodnik Działdowski

Czwartek, 05 grudnia 2019

Aktualne i archiwalne numery naszego "Tygodnika" można kupić na portalu ePrasa.pl

Sesji w całości w telewizji już nie zobaczymy?

13.01.2009 21:08:54

Kiedy telewizja kablowa zaczęła retransmitować w całości obrady sesji Rady Miasta na ulicach i w sklepach często usłyszeć można było opinie mieszkańców dotyczące wypowiedzi i zachowania radnych czy burmistrza, jednak telewizja nie będzie już retransmitować sesji w całości. Jej wniosek o wsparcie finansowe nie został uwzględniony w przyszłorocznym budżecie miasta.

Telewizja oczekiwała wsparcia finansowego od miasta w wysokości 2 tys. zł miesięcznie, czyli 24 tys. w ciągu roku. Kiedy uchwalano przyszłoroczne podatki radni opozycyjni zaproponowali imienne głosowanie. Radni koalicji odrzucili ich wniosek. Marian Odachowski powiedział wtedy, że to bezcelowe skoro głosowanie i tak retransmituje telewizja i relacjonuje prasa. Skoro głosowanie imienne zostało odrzucone to, jak głosował konkretny radny możemy wiedzieć jedynie będąc na sesji i obserwując głosowanie, bo nie jest to nigdzie zapisywane, albo też obejrzeć je w telewizji. Jednak kilkugodzinna retransmisja jest kosztowna, więc telewizja poprosiła miasto o wsparcie, którego nie otrzymała. W budżecie miasta znalazły się natomiast pieniądze na podwyżki diet radnych, które wzrosną wraz z najniższą krajową pensją.

Więcej w numerze 1 "TD" z 6 stycznia 2009 r.

autor: Anna Wółkowska

Komentarze Internautów (3)dodaj komentarz

 • Działdowianin, 2009-01-26 18:55:02
  Transmisja z obrad Rady Miasta
  Czytajac ten artykuł nasuwa mi sie wątpliwosc, a gdzie jest obowiazek mediów publicznych informowania społeczenstwa o tym co sie dzieje w miescie?. Przeciez płacimy TV abonament za nadawanie ileś tam godzin programu . Czy za artykuły zamieszczone w gazetach Rada Miasta ma tez dodatkowo placić z naszych wspólnych pieniedzy? Przeciez jezeli jest zainteresownie odbiorców a TV chce ich miec to w jej interesie powinno byc nadawanie transmisji , no moze nie w całosci , bo wielogodzinne obrady sa raczej nudne .
 • osa12, 2009-02-09 12:30:29
  media publiczne
  a od kiedy telewizja kablowa to medium publiczne??????a tak w ogóle prawdziwe media publiczne już dawno np. zrezygnowały z transmisji obrad sejmu, bo im się to nie opłacało, a i ludzie coraz rzadziej to oglądali. Tylko różnica polega na tym, że chętniej oglądamy to co się dzieje na naszym "podworku", tylko niektórym to jest w Działdowie nie na rękę. Telewizja kablowa nie ma żadnego obowiązku retransmitowania obrad sesji w całości, a gazety (niepubliczne)pisania o nich...
 • obserwator, 2009-04-04 17:49:29
  cisza
  Z przyznanych sobie podwyżek diet radnych można byloby sfinasnowac telewizję. Latwo to policzyć. Ale może tego boją się radni i maja coś do ukrycia?Po co ludzie mają wiedzieć co się dzieje w Urzędzie Miasta.Lepiej jak mniej wiedzą mieszkańcy. Radni będą mieli spokój i pieniądze i o to chodzi.

Ostatnie FotoreportażeRSS

 • Działdowianie przeciwko zmianom w sądownictwie

  W niedzielnej pikiecie wzięło udział około 100 osób Zobacz galerie...

 • Skłodowskiej, Chopina i Grunwaldzka w remoncie

  fot. Anna Wółkowska Zobacz galerie...

 • Lato w przedszkolu - włoskie wakacje we Wlewsku

  fot. Przedszkole SPSK we Wlewsku Zobacz galerie...