Tygodnik Działdowski

Czwartek, 18 lipca 2019

Aktualne i archiwalne numery naszego "Tygodnika" można kupić na portalu ePrasa.pl
fot. Anna Wółkowska
fot. Anna Wółkowska

Teresa Bartkowska działała na szkodę interesu publicznego?

10.01.2009 21:23:40

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta radny Bogdan Kaszubski w imieniu Klubu Radnych Miasta Działdowa odczytał interpelację, w której powrócił temat pracy Teresy Bartkowskiej-Furtak w SP ZOZ i tego czy w czasie pełnienia swoich obowiązków przewodniczącej Rady pobierała wynagrodzenie w szpitalu.

- W imieniu wyborców Działdowa i Klubu Radnych Miasta Działdowa po zamieszczeniu artykułu w „Tygodniku Działdowskim” z dnia 02.12.2008 pod tytułem „Przewodnicząca na szpitalnym etacie” zwracamy się bezpośrednio do przewodniczącej Rady Miasta Teresy Bartkowskiej-Furtak pełniącej tę zaszczytną misję reprezentując mieszkańców Działdowa, aby wypowiedziała się na sesji, czy pełniąc obowiązki przewodniczącej pobierała i nadal pobiera wynagrodzenie za pracę w szpitalu. Dotyczy to udziału w różnego typu spotkaniach, komisjach i sesjach, które obradowały w godzinach pracy przewodniczącej, w trakcie których winna być na terenie SP ZOZ. – mówił. Stwierdził, że o ile potwierdzi się teza, iż rzeczywiście pobierała wynagrodzenie w czasie nieobecności w zakładzie pracy, to z pewnością działała na szkodę SP ZOZ, a tym samym na szkodę interesu publicznego, bo zarówno SP ZOZ jak i Rada Miasta utrzymywane są z pieniędzy podatników. – Przewodnicząca pobiera ryczałt z Urzędu Miasta w wysokości 1689 zł. W związku z powyższym nasuwa się pytanie do przewodniczącej, jeśli potwierdzi się wyżej wymieniona teza, czy zrezygnuje z funkcji przewodniczącej i wygasi swój mandat.

Więcej w "TD" nr 1 z 6 stycznia 2009 r.

autor: Anna Wółkowska

Komentarze Internautów (6)dodaj komentarz

 • Działdowianin, 2009-01-27 16:08:22
  Bogdan K.
  Okazało sie ze Przewodniczaca wytłumaczyła dokładnie ze zawsze w trakciwe sesji i posiedzen Komisjii w swoim miejscu pracy korzysta z urlopu, tymczasem radny Bogdan K. okazał sie zwykłym złodziejem kradnacym alkohol w markecie. Pytanie wiec : kto w takim razie jest autorytetem moralnym / Bogdan K. czr Przewodniczaca Teresa B.?
 • mumin12, 2009-02-01 00:22:16
  ani Bogdan K. ani Teresa B.
  Jaka jest różnica miedzy Bogdanem K. a Teresą B.? żadna oboje kradną, tylko Bogadan K. jest chory, a Teresa B. cwana i to cała różnica. To, że facet zwinął flaszkę nie oznacza, że treaz pani Bartkowska jest święta - nad tym musi jeszcze trochę popracować.....może w następnej kadencji?pewnie znowu będzie przewodniczącą, tak jak Bogdan Kaszubski będzie reprezentował w Radzie złodzieji i jest ok.
 • Działdowianin, 2009-02-11 11:17:47
  Działdowianin raz jeszcze - tym razem do mumina12
  Jezeli nie widzisz róznicy i mówisz ze Teresa Bartkowska jest takim samym złodziejem jak Bogdan Kaszubski to zgłos ten fakt do prokuratury zawiadamiajac o przestepstwie o którym wiesz, natomiast jezeli jestes tylko przeciwnikiem Teresy Bartkowskiej ( a na to wyglada) to brakuje Ci kultury bo stawiasz zarzuty nie potwierdzone by zbrukac dobre imie Przewodniczacej , to pamietaj ze za bezpodstawne oskarzenia mozesz odpowiadac przed sadem . A tak naprawde czy przypadkiem juz teraz nie robisz sobie kompanii przedwyborczej na wszelki wypadek obmawiajac ew. przeciwnicze która jest szanowana w Działdowie?
 • mumin12, 2009-02-22 17:20:19
  tym razem do Działdowianina
  I na przewodniczącą w końcu coś sie znajdzie bez obaw to tylko kwestia czasu. Poza tym jak już wileu pisało nie wszystko co zgodne z prawem jest zgodne z podstawowymi zasadam etyki. A jeśli chodzi o kampanię wyborczą nawet jeślibym sobie ją robił to nie traktuję przewodniczącej jako kontrkandytdata, ty natomiast na każdym forum dbasz o jej dobre imię podobnie jak o dobre imię pana burmistrza, a może........
 • kadrowa, 2009-03-23 16:17:14
  komentarz
  Jezeli Bartkowska była zatrudniona na pelnym etacie w szpitalu i jak sie tłumaczy ,że brała urlop na dzien sesji to za urlop placil jej szpiatal.Więc brala podwojnie pieniądze to żadne jej tłumaczenie.Czy za czas pracy w Urzędzie w każdy czwartki od 13.00 do 15.00 tez brała urlop. Jednym słowem brała podwójne pieniadze .jasne jak słonce kogo chce oszukać przepisy nie.
 • obserwator, 2009-04-06 17:38:48
  brak alibi ?
  czy Bartkowskiej nie zabrakło urlopu na te wszystkie posiedzenia???

Ostatnie FotoreportażeRSS

 • Działdowianie przeciwko zmianom w sądownictwie

  W niedzielnej pikiecie wzięło udział około 100 osób Zobacz galerie...

 • Skłodowskiej, Chopina i Grunwaldzka w remoncie

  fot. Anna Wółkowska Zobacz galerie...

 • Lato w przedszkolu - włoskie wakacje we Wlewsku

  fot. Przedszkole SPSK we Wlewsku Zobacz galerie...