Tygodnik Działdowski

Środa, 08 kwietnia 2020

Aktualne i archiwalne numery naszego "Tygodnika" można kupić na portalu ePrasa.pl
 • Działdowo wśród najgęściej zaludnionych miast

  25.07.2017 10:01:24

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane na temat zaludnienia miast oraz gmin w Polsce. Wynika z niego, że jednym z najgęściej zaludnionych miast nie tylko w województwie warmińsko-mazurskim, ale także i w Polsce jest Działdowo.

  Czytaj dalej

 • Protest w obronie wolnych sądów


  24.07.2017 13:00:11

  „Wolne sądy”, „Trzy razy weto”, „Wolność, równość, demokracja” – to hasła, które usłyszeć można było podczas niedzielnego protestu pod Sądem Rejonowym w Działdowie. Działdowianie manifestowali w obronie wolnych i niezawisłych sądów. Na spontaniczną, jak mówią uczestnicy, demonstrację przyszło około 100 osób. Odbywające się w całym kraju protesty okazały się skuteczne. Prezydent RP Andrzej Duda poinformował wczoraj, że zawetuje ustawy o SN i KRS.

  Czytaj dalej

 • Awanse i wyróżnienia


  24.07.2017 08:26:43

  24 lipca każdego roku obchodzimy Święto Policji. Z tej okazji poszczególne komendy powiatowe oraz wojewódzkie organizują uroczystości, podczas których nie brakuje nominacji na wyższe stopnie. Działdowscy policjanci swoje święto obchodzili w miniony czwartek.

  Czytaj dalej

 • Rowerowy szał ogarnął Działdowo


  20.07.2017 09:26:48

  W Działdowie wciąż przybywa rowerzystów. Budowane są nowe ścieżki, a już wkrótce kierowcy jednośladów będą mogli korzystać z powstającego właśnie przy ulicy Chopina pierwszego w mieście parkingu dla rowerów. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji rajdy rowerowe. W pierwszych edycjach imprezy startowało około 45 cyklistów, teraz na trasę wyrusza ich prawie 200…

  Czytaj dalej

 • Teraz stadion, za rok zadaszenie lodowiska


  19.07.2017 08:40:13

  Rada Miasta Działdowo podczas nadzwyczajnej sesji zwiększyła środki na modernizację działdowskiego stadionu, na którym powstać ma m.in. tartanowa bieżnia. Kosztem tych zmian było zdjęcie z budżetu zadania polegającego na zadaszeniu lodowiska. Inwestycja ma zostać zrealizowana w roku 2018.

  Czytaj dalej

 • List intencyjny w sprawie budowy więzienia podpisany

  14.07.2017 09:23:00

  Na obrzeżach Działdowa ma powstać nowoczesny zakład karny dla nawet 800-1000 osadzonych, a areszt w centrum miasta ma zostać zlikwidowany. Burmistrz Grzegorz Mrowiński, wojewoda Artur Chojecki, urzędnicy Agencji Nieruchomości Rolnych oraz przedstawiciele zarządu więziennictwa podpisali list intencyjny, otwierający drogę do tej inwestycji, której realizacja może rozpocząć się już na początku przyszłego roku.

  Czytaj dalej

 • Skłodowskiej, Chopina i Grunwaldzka w remoncie

  13.07.2017 08:33:13

  Remontowane odcinki ulic mają istotne znaczenie dla wizerunku Działdowa oraz bezpieczeństwa w komunikacji drogowej. Stworzenie dogodnego dojazdu jest kluczowe ze względu na funkcjonujący układ komunikacyjny oraz umiejscowienie ważnych elementów infrastruktury miasta. O konieczności przeprowadzenia inwestycji świadczył również fatalny stan nawierzchni.

  Czytaj dalej

 • Umowy na dofinansowania podpisane

  10.07.2017 13:45:00

  W poprzednim numerze informowaliśmy o pieniądzach, jakie Działdowo otrzymało ze środków europejskich na stworzenie centrum aktywności pozarządowych oraz powiększenie Parku im. Jana Pawła II. W minionym tygodniu podpisano stosowne umowy.

  Czytaj dalej

Archiwum

Ostatnie FotoreportażeRSS

 • Działdowianie przeciwko zmianom w sądownictwie

  W niedzielnej pikiecie wzięło udział około 100 osób Zobacz galerie...

 • Skłodowskiej, Chopina i Grunwaldzka w remoncie

  fot. Anna Wółkowska Zobacz galerie...

 • Lato w przedszkolu - włoskie wakacje we Wlewsku

  fot. Przedszkole SPSK we Wlewsku Zobacz galerie...