Tygodnik Działdowski

Czwartek, 22 sierpnia 2019

Aktualne i archiwalne numery naszego "Tygodnika" można kupić na portalu ePrasa.pl
 • Marszałek nie pomoże w sprawie parku wodnego

  03.02.2014 13:12:20

  Przed chwilą w sali konferencyjnej Urzędu Miasta zakończyła się sesja Rady Miasta, na której powrócił temat zerwania umowy z wykonawcą parku wodnego w Działdowie. Radni dopytywali burmistrza o szczegóły decyzji oraz o to, co zamierza robić w tej kwestii w najbliższym czasie.

  Czytaj dalej

 • Umowa na budowę aquaparku zerwana - basenu nie będzie! (akt.)


  31.01.2014 10:20:31

  Działdowo zerwało umowę z wykonawcą wodnego centrum, które do marca przyszłego roku miało zostać wybudowane w naszym mieście. Długo wyczekiwany przez mieszkańców basen niestety nie powstanie.

  Czytaj dalej

 • Czarne chmury nad działdowskim aquaparkiem

  05.11.2013 14:49:16

  Nie ma szczęścia tak długo wyczekiwana przez mieszkańców Działdowa inwestycja. Po rezygnacji z realizacji przedsięwzięcia przez olsztyńską firmę „Rombud”, nowym przetargu oraz przedłużających się kwestiach formalnych teraz problemy prawne ma prezes spółki KORNAS DEVELOPMENT, która ma budować park wodny. Trzy tygodnie temu przedsiębiorca został zatrzymany przez CBA.

  Czytaj dalej

 • Mieszkańcy będą dopłacać do basenu? - Nasz aquapark w „subiektywnym” rankingu „Polityki”


  01.07.2013 17:56:21

  Aquapark w Działdowie to inwestycja, która w rankingu tygodnika „Polityka” znalazła się na 8. miejscu. Niestety nie ma się czym chwalić, bo chociaż ranking jest „subiektywny”, to przedstawia 10 słabo uzasadnionych inwestycji, budowanych przy pomocy funduszy unijnych – kosztownych w utrzymaniu świadectw polskiej pychy ostatnich lat. W artykule czytamy, że humor mieszkańców szybko może się popsuć, jeśli zaczną wkrótce dopłacać ze swoich podatków do utrzymania nowego, pięknego aquaparku.

  Czytaj dalej

 • Kłótnia o kostkę i zatoki nie przyniosła rezultatu

  06.08.2010 07:50:45

  Na ostatniej sesji miejscy radni debatowali nad skargą na działalność burmistrza miasta Działdowo. Dotyczyła ona likwidacji miejsc parkingowych przy pawilonach handlowych na ulicy Nidzickiej oraz rodzaju wyłożonej w zatoczkach parkingowych kostki. Po przeanalizowaniu sytuacji radni stwierdzili, że skarga jest bezzasadna

  Czytaj dalej

 • Podwyżka dla burmistrza? Jeszcze nie dziś!

  07.07.2009 13:34:40

  Podczas ostatniej sesji Rady Miasta (29 czerwca) pod obrady poddano kolejną podwyżkę dla burmistrza Działdowa Bronisława Mazurkiewicza. Wokół problemu wybuchła prawdziwa burza

  Czytaj dalej

Ostatnie FotoreportażeRSS

 • Działdowianie przeciwko zmianom w sądownictwie

  W niedzielnej pikiecie wzięło udział około 100 osób Zobacz galerie...

 • Skłodowskiej, Chopina i Grunwaldzka w remoncie

  fot. Anna Wółkowska Zobacz galerie...

 • Lato w przedszkolu - włoskie wakacje we Wlewsku

  fot. Przedszkole SPSK we Wlewsku Zobacz galerie...